O nás

Vznik firmy se datuje od roku 2005, kdy byla založena Spedice a autodoprava Irena Doubravská. V roce 2006 jsme už vlastnili tři dodávková auta a začali jsme se specializovat na rozvoz zboží pro firmu SPIDO, s. r. o., výrobce kvalitního sektorového nábytku.

V roce 2007 jsme koupili první velké nákladní auto MAN TGA s hydraulickou rukou (HR) o nosnosti nákladu 13 tun, s ložnou délkou 7,4 m a s maximálním vysunutím HR 14 m. Tím jsme se zařadili mezi firmy schopné zajišťovat speciální přepravu a manipulaci s nadrozměrnými břemeny. V roce 2008 jsme pokračovali v rozšiřování vozového parku a zakoupili jsme další dvě nákladní vozidla MAN, obě rovněž s hydraulickou rukou.

V současné době tedy disponujeme třemi auty s HR a jsme schopni zajistit převoz takřka jakéhokoliv nákladu.

V roce 2009 jsme otevřeli dceřinou společnost IRON SPED, s. r. o., na Slovensku, a vyhověli jsme tak našemu největšímu partnerovi a přesunuli své aktivity v dopravě i do sousední země. V tomto roce jsme pořídili skladový areál Zasilatelství Irena Doubravská – IRON SPED v Krmelíně, což je velmi výhodné strategickou polohou mezi Ostravou a Mošnovem, v blízkosti slovenských a polských hranic. V dubnu 2011 jsme v Krmelíně oficiálně otevřeli překladiště pro našeho finského partnera, společnost RUUKKI.

Červen 2011 firma v České republice přechází na společnost IRON SPED s.r.o.